Bensdorp_Wijnen: Nog twee weken te gaan. Carnaval? Ja dat ook maar ik zit dan met mijn neus in het mooiste aanbod van wijnen uit... http://t.co/HDebVrW9
    Bensdorp_Wijnen: #nosjournaal #crisis ? #rayonhoofden #elfstedentochtocht ! Maar eerst: #kootenbie
    Bensdorp_Wijnen: @PetradeBoevere ben fan van Port cask whiskey ;-) gefeliciteerd...
    Bensdorp_Wijnen: #plop #weekend date met Catarina... http://t.co/W0fRWJ5P
    Bensdorp_Wijnen: Het sneeuwt! Eindelijk is de winter dan begonnen en dus tijd voor zo’n typische ‘winterdruif’: Syrah, of Shiraz... http://t.co/bucCMZ14
    U heeft een selectie gemaakt op asperges binnen ALLE wijnen.
    klik hier om de selectie te wissen.
    € 6,95

    2011 Languedoc - Picpoul de Pinet

    (In april 2012 leverbaar) Domaine des Lauriers - Picpoul de Pinet, Prestige

    Picpoul de Pinet. De ultieme zomerwijn: knisperend frisdroog, ongecompliceerd en gewoon lekker! Genieten dus. De 2010 is binne én is 'als vanouds' goed. Op het terras, bij een zomerse salade en heerlijk bij mosselen.

    Jaargang 2010 is UITVERKOCHT, wij wachten op jaargang 2011 (maart/april 2012)
    Gevonden tussen al deze wijnen: de nieuwe Picpoul de Pinet Prestige van Domaine des Lauriers.
    € 7,75

    2010 IGT Pays d'Oc. Château de l'Engarran (kaart)

    Initiales - Terres de l'Engarran -

    Sauvignon

    Nieuwe wijn van de Dames van Engarran. Een sappige, frisdroge wijn van 100% Sauvignon. Deze wijn is wat minder strakdroog dan de Domaine de l'Engarran Sauvignon en is daardoor ideaal geschikt voor dagelijks gebruik.
    € 8,75

    2009 Coteaux du Languedoc - blanc

    Domaine St. Jean de l'Arbousier blanc

    We kwamen het sympathieke echtpaar Cathérine en Jean Luc Viguier tegen op een beurs in Montpellier en waren zeer onder de indruk van de wijnen. Ze maken o.a. deze heerlijke witte wijn van liefst 5 druivensoorten met veel fruit maar ook een mooie frisheid en mineralige ondertoon. Een wijn met een hoge 'doordrinkfactor'!
    druiven: Grenache blanc, Rolle, Roussanne, Viognier gerechten: (wit)visgerechten, asperges momenten: Lunchafspraak smaak: fris & fruitig Prijscategorie: tot € 10,-
    € 8,75

    2010 Sétubal

    Catarina, Terras da Sado, Setubal - Portugal

    Ik vond een zalige witte wijn met een voor mij wel heel persoonlijke touch. Qua naam zat de wijn bij mij meteen al goed (en wie mij kent weet wel wat ik bedoel...), toen ik de fles opende was ik echter helemaal verkocht! De wijn, uit het schiereiland van Sétubal, is gemaakt van de lokale druivensoort Fernão Pires en een flinke schep Chardonnay en een miniem percentage Tamarez en Rabo de Ovelha. Op dit schiereiland van Setubal blaast er het hele jaar een ziltige oceaanwind die een dun laagje zout over de wijngaarden legt. De Chardonnay wordt op eikenhouten vaten vergist. De wijn is dus fris-ziltig en mollig tegelijk. Dit maakt de wijn gastronomisch breed inzetbaar én onweerstaanbaar voor een wijnliefhebber!
    druiven: Chardonnay, Fernão Pires gerechten: asperges, kip, zalm smaak: vol & krachtig
    € 8,95

    2010 Veneto

    Ca'de'Rocchi Pinot Grigio (Nieuw!)

    Uit de serie van Ca'de'Rocchi een nieuwe ster: de fluweeldroge en licht kruidige Pinot Grigio. Lekker bij de asperges en diverse visgerechten.
    druiven: Pinot Grigio gerechten: asperges smaak: licht & fruitig
    € 8,95

    2010 Coteaux d'Aix-en-Provence. Château Pigoudet (kaart)

    Château Pigoudet, La Chapelle - blanc (beperkt)

    Wijn gemaakt van Rolle (Vermentino) en Sauvignon. Château Pigoudet ligt op zo'n 400 meter hoogte. Overdag kan het zeer warm zijn maar 's-nachts koelt het flink af. Hierdoor krijgen de wijnen een enorme smaakintensiteit. De plukploegen gaan heel vroeg in de ochtend van start met de oogst zodat de druiven niet te warm binnenkomen en zo alle frisheid behouden. Ze worden direct geperst en ondergaan een gisting op lage temperatuur, ook weer om niets aan frisheid te verliezen. Het resultaat: een frisfruitige wijn met een tikje vettigheid. Waarom niet eens met asperges combineren? Op de foto: het kapelletje in de wijngaard van Château Pigoudet.

    vanaf maart is jaargang 2011 leverbaar!
    € 8,95

    2010 IGT Pays d'Oc. Château de l'Engarran (kaart)

    Domaine de l'Engarran, Sauvignon

    De Vin de Pays d'Oc-wijnen van Château de l'Engarran worden onder het label 'Domaine de l'Engarran' verkocht. De witte variant is een verrassende wijn van 100% Sauvignon: frisdroog met een uitnodigende bloemige geur. Vol van smaak, zachte zuren en een heerlijk lange afdronk. Heerlijk bij salades, diverse voorgerechten met o.a. asperges. Combineert bovendien makkelijk bij praktisch alle (wit)visgerechten. Gouden Medaille bij het Concours Général Agricole à Paris. 4 Sterren in het Nederandse wijnblad Perswijn.
    druiven: Sauvignon gerechten: asperges momenten: Iedere dag lekker, (t)huiswijn! Prijscategorie: tot € 10,-
    € 9,75

    2010 Côtes du Rhône. Château du Trignon (kaart)

    Château du Trignon 'Le Bossu', Viognier

    Een witte Côtes du Rhône kom je niet vaak tegen. Château du Trignon maakt er maar liefst drie. Het leuke is dat het alledrie wijnen zijn van één druivensoort: Viognier, Marsanne en Roussanne. Wij kozen (voorlopig) voor de Viognier. Jerôme Quiot maakt er een aromatische, zachtdroge wijn van die verder heerlijk fruitig en heel licht kruidig van smaak is. Probeert u deze wijn eens bij de asperges en u weet niet wat u proeft.
    druiven: Viognier gerechten: asperges, gevogelte smaak: verfijnd & complex Prijscategorie: tot € 10,-
    Château du Trignon in de winter
    € 13,75

    2009 IGT Pays Mediterranée

    Château Pesquié Viognier

    Ik was al een tijdje op zoek naar een wijn uit de Ventoux en liep op de Vinisud van februari 2010 tegen Château Pesquié aan. Op de beurs duidelijk de producent van de beste Ventouxwijnen die ík tegenkwam. Een witte variant van Ventoux bestaat niet dus deze aromatische Viognier valt onder de naam Vin de Pays de Mediterranée. Het is een Viognier zoals een Viognier moet zijn: elegant, krachtig frisdroog, lichtkruidig en dus gastronomisch breed inzetbaar. Zonder bescheiden te zijn: een topper!

    Contactgegevens

    Bensdorp Wijnen heeft het 'Het Raadhuis' verlaten. We hebben vanaf 1 september onze intrek genomen in het mooie gebouw van The Art of Living Well in...
    AOLW, Aquaprojects, www.theartoflivingwell.nl, Bensdorp, Wijnen
    Bensdorp Wijnen zetelt vanaf 1 september 2011 in het mooie gebouw van The Art of Living Well in ’s-Hertogenbosch
    Bensdorp Wijnen heeft het 'Het Raadhuis' verlaten. We hebben vanaf 1 september onze intrek genomen in het mooie gebouw van The Art of Living Well in -s-Hertogenbosch. Wij hebben hier geen winkel maar u bent van harte uitgenodigd om eens langs te komen voor een kop koffie of een glas wijn. U kunt hier ook (op afspraak) uw bestellingen afhalen.

    Adres:
    Bensdorp Wijnen
    'The Art of Living Well'
    Het Sterrenbeeld 25
    5215 MK 's-Hertogenbosch 

    E-mail & telefoon:
    e-mail
    telefoon: 073-5530901

    View Wouter Bensdorp's profile on LinkedIn

    Follow Wouter_Bensdorp on Twitter

    www.flickr.com
    Bensdorp Wijnen's items Go to Bensdorp Wijnen's photostream


    < body>





     

    Condities

    Alle prijzen op de site zijn, mits anders vermeld, inclusief btw. Zendingen van meer dan 36 flessen worden franco huis in heel Nederland af...

    Alle prijzen op de site zijn, mits anders vermeld, inclusief btw. Zendingen van meer dan 36 flessen worden franco huis in heel Nederland afgeleverd. Bij kleinere zendingen wordt € 15,- aan bijdrage in de vrachtkosten in rekening gebracht. Kosten voor aflevering in België op aanvraag.

    U kunt uw bestelling uiteraard ook, op afspraak, komen afhalen.

    Alle op de site getoonde wijnen zijn uit voorraad leverbaar. Mocht het voorkomen dat een wijn tijdelijk toch niet leverbaar is dan nemen wij direct contact met u op.

    Wij staan garant voor de kwaliteit van onze wijnen. Mocht een bij ons gekochte wijn toch niet bevallen dan nemen wij deze uiteraard terug en zullen een vervangende wijn voorstellen of het betaalde bedrag retourneren.

    De door ons geleverde wijnen blijven onze eigendom totdat de factuur voldaan is.

    Alcohol onder de 16, natuurlijk niet.

    Interessante links

    Op dit gedeelte vindt u een aantal interessante links van bedrijven waar Bensdorp Wijnen met veel plezier mee samenwerkt. www.cuhabo.nl : Culinai...
    Op dit gedeelte vindt u een aantal interessante links van bedrijven waar Bensdorp Wijnen met veel plezier mee samenwerkt.

    www.cuhabo.nl : Culinaire Happen met Boonzaaijer is een combinatie van Karel Boonzaaijer en Ronald Kerklaan; Ze zijn al jaren samen actief in de catering met het verzorgen van diners op locatie, verzorgen van kookclinics en cateren op maat.

    www.theartoflivingwell.nl The Art of Living Well is een uniek samenwerkingsverband van ondernemers, die zich onder meer via een exclusieve showroom presenteren als levensecht 3d-magazine op het snijvlak van wellness en luxury. The Art of Living Well biedt haar deelnemende partners een platform om elkaars specialismen te combineren tot een gevarieerd palet van hoogwaardige producten en diensten volgens één en dezelfde hoge kwaliteitsbeleving. Daarbij ligt de focus op ‘ontzorgen’, zodat relaties altijd snel en compleet kunnen slagen op niveau. Een visie die tot uitdrukking komt in het credo ‘creating together’.

    www.beleefpetrushoeve.nl : de professionele kookstudio waar Arjan Wechseler de scepter zwaait.

    www.cercledesgourmets.nl : Het koken staat bij de Cercle des Gourmets de Bois le Duc centraal.  De Cercle is een groep van enthousiaste kookliefhebbers die zich hebben verenigd teneinde de kookkunst optimaal te kunnen beoefenen.

    www.werkaandewinkel.eu : Werk aan de Winkel - de Workshop is een creatieve ruimte in hartje Den Bosch waar je letterlijk zelf aan het werk kunt tijdens een van de vele workshops, ook met wijn!

    www.mpd-koken.nl : Al ruim tien jaar gunt Mila geïnteresseerden een kijkje in de boeiende Indonesische keuken. Haar kennis van en enthousiasme voor de authentieke Indonesische keuken brengt ze vanzelfsprekend graag over op de deelnemers aan haar workshops.

    www.fcdenbosch.nl : Bensdorp Wijnen is als sponsor van de Young Business Club verbonden aan FC den Bosch en levert de wijn in de businessruimte.

    www.wine-events.nl : Bensdorp Wijnen werkt sinds kort samen met het bedrijf Wine Events en haar partner Wine Masters voor wijnevenementen op maat.

    www.fra-pant.nl : Frans Michels van Fra-pant heeft deze site gebouwd.

     





    druiven
    Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Merlot, Grenache blanc, Pinot Noir, Sauvignon, Syrah, Tempranillo, Viognier, Cabernet Franc, Mourvèdre, Carignan, Bobal, Grenache, Garnacha, Gewurztraminer, Sangiovese, Prosecco, Pinot Meunier, Cinsault, Trebbiano, Roussanne, Malbec, Vermentino, Rolle, Clairette, Bourboulenc, Verdejo, Muscat, Touriga Nacional, Primitivo, Negro Amaro, Malvasia Negra, Corvina, Rondinella, Molinara, Picpoul, Prieto Picudo , Brachetto, Marsanne, Mauzac, Garnacha Tintorera, Chenin Blanc, Tocai (Pinot Gris), Trebbiano di Lugana, Nero d'Avola, Macabeu, Xarel-lo, Parellada, Favorita, Nascetta, Tinto de Toro, Barbera, Catarratto, Pinot Grigio, Garganega, Fernão Pires , Nebbiolo, Arneis, Freisa, Biologisch geteelde druiven, Albariño
    gerechten
    lamsvlees, gevogelte, pastagerechten, mediterrane keuken, biefstuk, bbq, asperges, oesters, mosselen, zalm, oosterse keuken, tapas, kip, toetje met fruit, toetje met chocola, (wit)visgerechten, wild, sudderlappen, zachte Franse kaas, blauwschimmelkaas, Hollandse belegen kaas, ijsdessert, kreeft
    momenten
    Lunchafspraak, Baas op bezoek, Iedere dag lekker, (t)huiswijn!, Beste vriend op bezoek, Zomers terras, Feest!, Het is voorjaar!, Vrijdagmiddag borrel, Laat je verrassen!, Het is herfst: 'open haard wijn', Een ultiem wijnmoment, Verrassing!, Een magnum, da's dubbel genieten én extra feestelijk!
    smaak
    vol & krachtig, verfijnd & complex, soepel & rond, licht & fruitig, vol & rond, fris & fruitig, zoet & vol, lichtzoet & aromatisch
    Prijscategorie
    tot € 10,-, tot € 15,-, tot € 20,-, vanaf € 20,-
    Wouter's tip van de week
    Wit, Rosé, Rood