U heeft een selectie gemaakt op Vin de Pays d'Oc binnen ALLE wijnen.
    klik hier om de selectie te wissen.
    € 6,75

    2008 Vin de Pays d'Oc. Château Pech-Celéyran (kaart)

    Domaine Pech-Celéyran Viognier

    Het Château Pech-Celéyran uit 1866 behoort al vier generaties toe aan de familie Saint-Exupéry. Een van de eerste eigenaren was de Hertog van Celéyran, de grootvader van Henri Toulouse-Lautrec. Het Château is prachtig gelegen op een heuvel (= Pech) in de appellatie La Clape, een onderdeel van de grotere appellatie Coteaux de Languedoc. Het domein is 140 hectare groot met 96 hectare wijngaard. De Viognierdruif doet het ook goed hier in La Clape: lichtgeel van kleur, aromatische neus met exotisch fruit en een tikje kruidigheid. Lekker vol van smaak met ook weer veel fruit maar ook met een frisse zuurgraad. Heerlijk op het terras, bij een visje of bij de asperges. Een van de meest populaire wijnen in 2008. Populair als altijd is de wijn helaas bij ons én op het Château uitverkocht. We wachten met smart op de 2009...
    € 7,50

    2008 Vin de Pays d'Oc

    Domaine Astruc d'A Marsanne

    Dit domein is gelegen in het gebied Limoux, onder Carcassonne. Het bevat zo’n 50 hectare wijngaard waar een mooie serie Cépagewijnen wordt geproduceerd: o.a. Sauvignon, Chardonnay, Syrah en deze Marsanne. De Marsannedruif heeft z’n oorsprong in de (noordelijke) Rhônestreek en van daaruit is hij met een gestage opmars bezig door de rest van de wereld. Men gebuikt een schroefop in plaats van een kurk. Wijnen die met een schroefdop zijn afgesloten zijn over het algemeen wat langer houdbaar. Dat is bij deze wijn hypothetisch gesteld want zolang zal hij niet bij u in de kelder blijven liggen.

    Serveren op 10 à 12°C. Lichtgeel van kleur. Veel geur (bloemen en meloen), fris maar vol van smaak met fijne zuren.
    € 7,95

    2006 Vin de Pays d'Oc. Domaine Luc Pirlet (kaart)

    Domaine Luc Pirlet Syrah-Mourvèdre 'les Barriques'

    Een van mijn best verkochte wijnen op proeverijen! 60% Syrah en 40% Mourvèdre. De Syrahdruif heerst sinds lang in de Languedoc. De Mourvèdre, een meer Provençaalse druif werd pas later aangeplant. Dit huwelijk tussen de twee is onthullend en toont al z'n zuidelijke klasse. Door zijn stevige structuur heeft de wijn een goed bewaarpotentieel maar nu ook al een heerlijke wijn voor de koudere wintermaanden!
    € 7,95

    2006 Vin de Pays d'Oc. Domaine Luc Pirlet (kaart)

    Domaine Luc Pirlet Pinot Noir 'les Barriques'

    Een Vin de Pays d'Oc van 100% Pinot Noir. Door het warmere klimaat in Zuid-Frankrijk worden de druiven net iets rijper dan bijvoorbeeld in de Bourgogne en deze wijn heeft dan ook meer kleur dan een Bourgogne Pinot Noir. Door een korte houtrijping heeft de wijn ook lichte vanilletonen. Zacht, sappig en fruitig.
    € 7,95

    2006 Vin de Pays d'Oc. Château de l'Engarran (kaart)

    'Dames' de l'Engarran rouge

    Op het Château de l’Engarran uit 1632 wordt al meer dan 300 jaar wijn gemaakt. Het is een prachtig Château en een officieel historisch monument aan de rand van Montpellier. De dagelijkse gang van zaken staat onder leiding van de twee zussen Diane Losfelt en Constance Rerolle, derde generatie vrouwelijke wijnmakers! Wijn maken is allang geen ‘mannenberoep’ meer maar dat op dit Château al drie generaties vrouwen de scepter zwaaien is redelijk uniek. Om hier bij stil te staan hebben de dames een speciale wijn gemaakt: ‘Dames’ de l’Engarran. Het is een volle rode wijn van liefst 5 druivensoorten: Cabernet Franc, Merlot, Mourvèdre, Carignan en Syrah. De wijn staat met een ster vermeld in de gezaghebbende Franse wijngids Guide Hachette. Juli 2009: Wijn is uitgeroepen tot een van 100 'beste Vin de Pays d'Oc in Nederland'!
    Wijnmaker Diane Losfelt
    De twee ’Dames’, Constance Rérolle en Daine Losfelt
    € 8,75

    2008 Vin de Pays d'Oc. Domaine du Guyot (kaart)

    Domaine de Guyot 'Beluga' Sauvignon-Vermetino

    Op zoek naar nieuwe (witte) wijnen bezocht ik in juli 2008 met een aantal andere wijnimporteurs Zuid-Frankrijk. In 2,5 dag proefden we bijna 300 wijnen en dit was een van de wijnen de me het meeste bijbleef. Terug in Nederland proefflessen aangevraagd en aan de keukentafel was hij net zo lekker! Ik hoop dat jullie net zo enthousiast zijn over deze typische aperitiefwijn: fris, knisperend strakdroog van smaak met citrusfruit (citroen, grapefruit) en levendige, zachte zuren. Mooi rond op de afdronk. Vermentino wordt ook wel Rolle genoemd. Mooi voorbeeld van de nieuwe, moderne wijnen die tegenwoordig uit de Vin de Pays d'Oc komen.
    € 8,75

    2008 Vin de Pays d'Oc. Domaine du Guyot (kaart)

    Domaine de Guyot - Chardonnay

    Ik was al een tijdje op zoek naar een lekkere, sappige Chardonnay en ik heb nu eindelijk gevonden. Tijdens een korte trip naar Zuid-Frankrijk met 10 andere Nederlandse wijnimporteurs in juli 2008 liep ik tegen deze wijn aan. Domaine de Guyot is een klein wijndomein met 12 hectare wijngaard en is aangesloten bij de Vignerons Independents. Men maakt er een Chardonnay zoals die moet smaken: helder lichtgeel van kleur, in de geur kan je perzik en abrikoos herkennen. Vol en licht boterig van smaak met zachte zuren en een lage afdronk (geen hout!). Een heerlijke wijn bij visgerechten met bijvoorbeeld zalm. Zilveren medaille bij het Concours Chardonay du Monde 2008 (jaargang 2007).
    druiven: Chardonnay gerechten: (wit)visgerechten, kip, zalm momenten: Lunchafspraak smaak: fris & fruitig
    € 9,75

    2008 Vin de Pays d'Oc

    Domaine Saint Jean de l'Arbousier, Mourvèdre

    De mourvèdredruif is dé druif van de Bandolstreek in de Provence. Jean-Luc en Cathérine Viguier hebben er hun 'petit-Bandol' van gemaakt. Een wijn met veel concentratie, zachte tannines maar ook bomvol fruit en met een verleidelijk lange afdronk. Een aanrader.
    druiven: Mourvèdre gerechten: bbq, biefstuk, Hollandse belegen kaas momenten: Het is herfst: 'open haard wijn' smaak: vol & rond Prijscategorie: tot € 10,- Wouter's tip van de week: Rood
    € 15,75

    2001 Vin de Pays d'Oc. Domaine de Bachellery (kaart)

    Ballade pour Mistral - VdP d'Oc

    Complexe wijn van maar liefst 8 (!) druivensoorten: Syrah, Mourvèdre, Merlot, Pinot Noir, Grenache en Carignan. U mist er twee? Dat klopt en dit is 'het geheim van de Vigneron'. De wijn is, na een lange rijping van bijna 2 jaar op eikenhouten vaten en nu 5 jaar op fles, heerlijk zacht maar ook rijk én vol van smaak. Een ideale wijn bij een mooi stukje wild. Juli 2009: Wijn is uitgeroepen tot een van de beste Vin de Pays d'Oc in Nederland!

    Welkom op de site van Bensdorp Wijnen

    Welkom op de site van Bensdorp Wijnen. U vindt hier alle informatie over ons bedrijf, onze wijnen en alle mogelijkheden die wij u kunnen bieden op wij...
    Wine, Wijn, Vin, Vino, Bensdorp, Proeverij, Home, Wouter Bensdorp, wijn den dungen, wijn sint michielsgestel, wijn sint-michielsgestel, wijnproeven, Benschop, Benschop wijnen, rode wijn, witte wijn, rose, rosé, rosé wijn, prosecco, relatiegeschenken
    Het kapelletje van Château Pigoudet la Chapelle uit Aix-en-Provence. Zelfs in de Provence kan er sneeuw liggen...
    Op de site vindt u verrassende topwijnen uit niet de meest bekende gebieden zoals deze Ballade pour Mistral. In juli verkozen tot van één van de beste Vins de Pays d’Oc in Nederland.
    De wijngaarden van Domaine de Cassagnau in Limoux
    Château Pech-Celéyran de Saint-Exupéry in La Clape
    Picpouldruiven voor de frisse witte Picpoul de Pinet.
    Wijnen met een verhaal: Pasamonte, modern Spaans uit Valencia in een evenmoderne jas!
    U vindt hier o.a. een keur aan moderne wijnen van veelal jonge, enthousiaste wijnmakers uit de Languedoc.
    Bensdorp Wijnen is sponsor van de Petrus Hoeve, een kookstudio van hoog niveau. Mede-sponsor Fotostudio van Genugten uit Veghel zorgt ervoor dat veel wijnen er mooi op staan. (meer info: http://www.fotostudiovangenugten.nl/)
    Prosecco is al feestelijk, een magnum Prosecco helemaal!
    Op de site vindt u vele verhalen die ter plekke zijn opgeschreven, onder andere bij Château du Trignon in Gigondas
    Wat doet u voor uw personeel en relaties? wij hebben een uitgebreide selectie wijnen voor jubilea, verjaardagen of om zomaar kado te doen omdat het leuk is.
    O ja, en er moet natuurlijk ook geproefd worden: aan de proeftafel met wijnmaker Diane Losfelt van Château de l’Engarran. Santé bonheur!
    klik voor meer (12) foto's
    Welkom op de site van Bensdorp Wijnen. U vindt hier alle informatie over ons bedrijf, onze wijnen en alle mogelijkheden die wij u kunnen bieden op wijngebied.

    Uw gastheer: Wouter Bensdorp

    Bensdorp Wijnen bestaat sinds 2005. Het bedrijf heeft zich in de loop der jaren gespecialiseerd in wijnen uit Zuid-Europa. Het assortiment bestaat v...
    wouter, bensdorp, wouter bensdorp, wouter benschop, benschop, bensdorp wijnen, bensdopr, benzdorp, bensdrop, wijn, wijnen, relatiegeschenk, kistje wijn versturen, kist wijn versturen, wouter verjaardag, benschop wijnen, limoux, wouter benzdorp
    Proost!
    Bensdorp Wijnen bestaat sinds 2005. Het bedrijf heeft zich in de loop der jaren gespecialiseerd in wijnen uit Zuid-Europa. Het assortiment bestaat voor een groot gedeelte uit eigen import uit de Provence, Côtes du Rhône, Languedoc en Roussillon.
    Wouter Bensdorp is een enthousiaste maar kritische wijninkoper. Hij studeerde eind 1994 af als bedrijfseconoom aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. In januari 1995 trad hij in dienst bij Wijn Verlinden in Den Bosch waar hij het wijnvak leerde en hij vanaf 1999 verantwoordelijk was voor de inkoop. Wouter Bensdorp is Vinoloog van de Wijnacademie (1997) en studeerde Oenologie (wijnwetenschap) aan de Universiteit van Bordeaux (1998).

    Wat kan Bensdorp Wijnen voor u betekenen?
    Wij staan klaar voor uw dagelijkse glas wijn én een mooie selectie wijnen voor de betere gelegenheden. Daarnaast verzorgen wij graag op maat gemaakte proeverijen of wijncursussen voor thuis of op de zaak. Verder verlenen wij ondersteuning van uw eigen activiteiten voor relaties: verjaardagservice, (eindejaars) geschenken, ondersteunen van bedrijfspresentaties, recepties, personeelsbijeenkomsten en ontvangsten.

    Wilt u eens praten over de opbouw van een wijnkelder, het investeren in wijn of zoekt een wijn uit een bepaald wijnjaar (bijvoorbeeld uw trouwdag of het geboortejaar van uw kinderen)? Ziet u door de bomen (flessen) het bos niet meer en wilt u advies over uw wijnvooraad? Ook voor dit soort uitdagingen bent u bij ons aan het juiste adres.



    Een wijnproeverij op maat

    Wat is er nou leuker dan met een groep vrienden, collega's of relaties over wijn te praten? Bij Bensdorp Wijnen bent u aan het goede adres voor e...
    vinoloog van de wijnacademie, vinoloog, vinologen, wijnacademie, wijnproeverij, wijnproeverij met vinoloog
    Bensdorp Wijnen is gevestigd in Het Raadhuis aan de Bosscheweg 1 in Den Dungen.
    Onze moderne ondernemerskamer voor vergaderingen, trainingen maar vooral ook wijnproeverijen!
    klik voor meer (3) foto's
    Wat is er nou leuker dan met een groep vrienden, collega's of relaties over wijn te praten? Bij Bensdorp Wijnen bent u aan het goede adres voor een wijnproeverij op maat. Wilt u een proeverij met pareltjes uit de Languedoc of parelende wijnen uit de rest van de wereld? We denken graag met u mee. Wouter is Vinoloog van de Wijnacademie en kan over een keur aan onderwerpen een boeiend verhaal houden.

    We kunnen in de oude Raadzaal van het Raadhuis in Den Dungen groepen van 20 à 40 personen ontvangen. Daarnaast is er de mogelijkheid om in onze moderne ondernemerskamer met maximaal 12 personen te vergaderen om daarna af te sluiten met een boeiende en leerzame wijnproeverij (zie foto). We bevinden ons op nog geen 5 minuten rijden van de A2 en er is ruim voldoende parkeergelegenheid. Ook kan er via diverse partners voor catering gezorgd worden.

    Mogelijkheden te over dus!

    docGeen vrijdagmiddagborrel maar een vrijdagmiddagproeverij - link 1 |  link 2

    Een speciale (wijn)wens?

    Mocht u een speciale (wijn)wens hebben of op zoek zijn naar een bepaalde wijn dan helpen we u er graag mee. Wijn uit een geboorte- of trouwjaar, een ...

    Mocht u een speciale (wijn)wens hebben of op zoek zijn naar een bepaalde wijn dan helpen we u er graag mee. Wijn uit een geboorte- of trouwjaar, een wijn die u gisteren in een restaurant of vorige week op vakantie hebt gedronken? We gaan er graag voor u naar op zoek. Via ons brede netwerk in binnen- en buitenland weten we practisch iedere wijn te vinden. We gaan de uitdaging graag aan!

    Deze website....

    Op deze website vindt u veel wijninformatie en persoonlijke verhalen en ik wens u veel leesplezier. Kijkplezier is er ook genoeg. Klik maar eens op ee...
    Op deze website vindt u veel wijninformatie en persoonlijke verhalen en ik wens u veel leesplezier. Kijkplezier is er ook genoeg. Klik maar eens op een foto in de webshop. Er bevinden zich namelijk vaak meer dan een foto's achter een wijn. Ook veel kijkplezier dus...