Wouter_Bensdorp: @TheoGGeurts #Mosselen? Picpoul de Pinet uit de Languedoc!
    Wouter_Bensdorp: De petitie tegen de te hoge accijns op mousserende wijn heeft nog veel handtekeningen nodig, doe mee: http://dld.bz/uDs4
    Wouter_Bensdorp: Borreltijd! Ik vond nog een 2007 fles http://dld.bz/tWHZ, erg lekker!
    Wouter_Bensdorp: Jancis Robinson geeft 16,5+/20 voor Ch. Trignon #Gigondas 2006, International Wine Cellar geeft 89/100.
    Wouter_Bensdorp: Werken aan nieuwsbrief, o.a. met aankondiging wijnproeverij 25 & 26 september :http://tiny.cc/jpzwl
    U heeft een selectie gemaakt op 2008 binnen ALLE wijnen.
    klik hier om de selectie te wissen.
    € 5,75

    2008 Vin de Pays de la Principauté d'Orange

    Secret de Campane rouge

    In 2009 werden de activiteiten van wijnhandel Heimelijk Genoegen overgenomen. Een van de serie wijnen van deze wijnhandel was Secret de Campane van de Cave de Cairanne in de Côtes du Rhône. Een serie soepele en makkelijke wijnen voor iedere dag.

    Deze volfruitige rode wijn met zachte tannines is een blend van 60% Grenache, 30% Carignan (van oude wijnstokken) en 10% Cinsault.

    Het gebied, la Principauté d'Orange ligt eigenlijk in de Provence op de linkeroever van de Rhône en kijkt uit over de Dentelles de Montmirail en de Mont Ventoux.
    € 6,75

    2008 Toscana

    Renzo Masi, Bianco Vergine - ValdiChiana

    Het bedrijf Renzo Masi ligt in Rufina wat een onderdeel is (subgebied) van de Chiantistreek en ten oosten van Florence ligt. Het wat onbekendere gebied Val di Chiana ligt wat meer naar het zuidoosten van Toscane. De familie Masi maakt al 3 generaties lang wijn en heeft daarbij altijd voor ogen gehad wijnen te produceren met een uitstekende prijs/kwaliteitsverhouding. Onder leiding van Paolo Masi worden er moderne, fruitgedreven wijnen gemaakt zonder dat daarbij de klassieke Toscaanse waarden worden losgelaten. Naast het beheer van 30 hectare eigen wijngaard heeft men ook goede contacten met wijnboeren in de Chiantistreek. Het bedrijf maakt zo’n 20 wijnen. De wijnen van Masi zijn regelmatig terug te vinden in wijnbladen als de Wine Spectator, een indicatie dat het bedrijf ook steeds meer internationale erkenning krijgt.

    Deze wijn is gemaakt van drie druivensoorten. Het gaat hierbij om twee typische Toscaanse soorten: Trebbiano Toscano (65%) en Malvasia del Chianti (5%) en de meer bekende Chardonnay (30%). De combinatie geeft een heerlijk frisdroge, elegante wijn met een uitbundige fruitige geur. Het is een prima aperitiefwijn maar hij smaakt ook goed bij visgerechten en salades. Nu drinken.
    € 6,75

    2008 Vin de Pays d'Oc. Château Pech-Celéyran (kaart)

    Domaine Pech-Celéyran Viognier

    Het Château Pech-Celéyran uit 1866 behoort al vier generaties toe aan de familie Saint-Exupéry. Een van de eerste eigenaren was de Hertog van Celéyran, de grootvader van Henri Toulouse-Lautrec. Het Château is prachtig gelegen op een heuvel (= Pech) in de appellatie La Clape, een onderdeel van de grotere appellatie Coteaux de Languedoc. Het domein is 140 hectare groot met 96 hectare wijngaard. De Viognierdruif doet het ook goed hier in La Clape: lichtgeel van kleur, aromatische neus met exotisch fruit en een tikje kruidigheid. Lekker vol van smaak met ook weer veel fruit maar ook met een frisse zuurgraad. Heerlijk op het terras, bij een visje of bij de asperges. Een van de meest populaire wijnen in 2008. Populair als altijd is de wijn helaas bij ons én op het Château uitverkocht. We wachten met smart op de 2009... (leverbaar eind maary/ begin april)
    € 6,95

    2008 Coteaux d'Aix-en-Provence. Château Pigoudet (kaart)

    Château Pigoudet rosé

    De Provence staat bekend als roséproducent bij uitstek. Er worden heerlijke lichtvoetige, bijna mineralige rosé's gemaakt en dit is er een van. Gebruikte druivensoorten: Grenache, Syrah en Cabernet Sauvignon. Heerlijk op het terras of bij een salade.
    druiven: Cabernet Sauvignon, Grenache, Syrah gerechten: mediterrane keuken momenten: Zomers terras smaak: fris & fruitig Prijscategorie: tot € 10,-
    De wijnstreken van de Provence, proef de zon!
    Kunt u zich voorstellen dat het hier in de zomer meer dan 40°C. kan zijn?
    € 7,25

    2008 Vin de Pays d'Oc. Domaine du Guyot (kaart)

    (Aanbieding, van € 8,75) Domaine de Guyot 'Beluga' Sauvignon-Vermetino

    Op zoek naar nieuwe (witte) wijnen bezocht ik in juli 2008 met een aantal andere wijnimporteurs Zuid-Frankrijk. In 2,5 dag proefden we bijna 300 wijnen en dit was een van de wijnen de me het meeste bijbleef. Terug in Nederland proefflessen aangevraagd en aan de keukentafel was hij net zo lekker! Ik hoop dat jullie net zo enthousiast zijn over deze typische aperitiefwijn: fris, knisperend strakdroog van smaak met citrusfruit (citroen, grapefruit) en levendige, zachte zuren. Mooi rond op de afdronk. Vermentino wordt ook wel Rolle genoemd. Mooi voorbeeld van de nieuwe, moderne wijnen die tegenwoordig uit de Vin de Pays d'Oc komen.
    € 7,50

    2008 Vin de Pays d'Oc. Château de l'Engarran (kaart)

    (Nieuw!) Initiales - Terres de l'Engarran

    - rouge

    Nieuwe wijn van de Dames van Engarran. Zoals met alle wijnen van dit huis is er weer een mooie assemblage gemaakt van diverse druivensoorten. De 'druivenmix' zorgt dat deze zachte, gloedvolle wijn mooi in balans is: De Merlot & Greneache zorgen voor soepelheid en de Cabernet & de Syrah voor lekker wat rood fruit en een tikje kruidigheid. De jaargang 2008 is de laatste als Vin de Pays d'Oc. Vanaf 2009 wordt de herkomstbenaming - net als nu al de rosé en de witte wijn - IGT Pays d'Oc.
    € 7,60

    2008 Vin de Pays d'Oc

    Domaine Astruc d'A Marsanne

    Dit domein is gelegen in het gebied Limoux, onder Carcassonne. Het bevat zo’n 50 hectare wijngaard waar een mooie serie Cépagewijnen wordt geproduceerd: o.a. Sauvignon, Chardonnay, Syrah en deze Marsanne. De Marsannedruif heeft z’n oorsprong in de (noordelijke) Rhônestreek en van daaruit is hij met een gestage opmars bezig door de rest van de wereld. Men gebuikt een schroefop in plaats van een kurk. Wijnen die met een schroefdop zijn afgesloten zijn over het algemeen wat langer houdbaar. Dat is bij deze wijn hypothetisch gesteld want zolang zal hij niet bij u in de kelder blijven liggen.

    Serveren op 10 à 12°C. Lichtgeel van kleur. Veel geur (bloemen en meloen), fris maar vol van smaak met fijne zuren.
    € 8,35

    2008 Puglia

    Feudo di Santa Croce, Malnera - Salento

    Dé topper uit 2009!

    Warmbloedige rode wijn uit Salento in Puglia. Volfruitig, sappig en lichtkruidig van smaak.
    € 8,75

    2008 Coteaux d'Aix-en-Provence. Château Pigoudet (kaart)

    Château Pigoudet la Chapelle 2008

    Château Pigoudet maakt drie types rosé en de Cuvée la Chapelle rekent men zelf tot het 'coeur de gamme'. Het is een referentiewijn gemaakt van drie druivensoorten: Cabernet Sauvignon, Syrah en Grenache. Altijd van hoog niveau en alleen gemaakt in goede jaren. Geniet er van!
    druiven: Cabernet Sauvignon, Grenache blanc, Syrah gerechten: bbq, mediterrane keuken momenten: Lunchafspraak smaak: fris & fruitig Prijscategorie: tot € 10,-
    Château de Pigoudet
    La Chapelle
    Het uitzicht van Château Pigoudet
    € 8,75

    2008 Ventoux

    (Nieuw) Château Pesquié 'Terrasses' rouge

    Ik was al een tijdje op zoek naar een wijn uit de Ventoux en liep op de Vinisud van februari 2010 tegen Château Pesquié aan. Op de beurs duidelijk de producent van de beste Ventouxwijnen die ík tegenkwam. Deze rode 'Terrasses' is een assemblage van Grenache en Syrah. Een wijn met body maar ook met veel sap en fruit. De wijn is nu al erg lekker maar kan gerust nog een jaar of 3, 4 bewaard worden.
    druiven: Grenache, Syrah gerechten: bbq momenten: Vrijdagmiddag borrel smaak: soepel & rond Prijscategorie: tot € 10,-
    € 8,75

    2008 Vin de Pays d'Oc. Domaine du Guyot (kaart)

    Domaine de Guyot - Chardonnay

    Ik was al een tijdje op zoek naar een lekkere, sappige Chardonnay en ik heb nu eindelijk gevonden. Tijdens een korte trip naar Zuid-Frankrijk met 10 andere Nederlandse wijnimporteurs in juli 2008 liep ik tegen deze wijn aan. Domaine de Guyot is een klein wijndomein met 12 hectare wijngaard en is aangesloten bij de Vignerons Independents. Men maakt er een Chardonnay zoals die moet smaken: helder lichtgeel van kleur, in de geur kan je perzik en abrikoos herkennen. Vol en licht boterig van smaak met zachte zuren en een lage afdronk (geen hout!). Een heerlijke wijn bij visgerechten met bijvoorbeeld zalm. Zilveren medaille bij het Concours Chardonay du Monde 2008 (jaargang 2007).
    druiven: Chardonnay gerechten: (wit)visgerechten, kip, zalm momenten: Lunchafspraak smaak: fris & fruitig
    € 8,75

    2008 Utiel-Requena. Viñedos y Bodegas Vegalfaro (kaart)

    Bodegas Vegalfaro Barrica

    Deze wijn bewijst waarom wijnland Spanje weer helemaal hot is! Moderne wijn van 2 druivensoorten: Merlot en Bobal. De Merlot is wereldberoemd en 'import' uit Frankrijk. De Bobal is een onbekende lokale druivensoort. De 2soorten samen vormen een aanlokkelijke wijn met een vleugje vanille in de geur door de korte houtrijping. De wijn valt verder op door z'n volle fruitigheid en z'n rijpe tannines. Een aanrader!
    € 8,75

    2008 Coteaux d'Aix-en-Provence. Château Pigoudet (kaart)

    Château Pigoudet, La Chapelle - blanc

    Wijn gemaakt van Rolle (Vermentino) en Sauvignon. Château Pigoudet ligt op zo'n 400 meter hoogte. Overdag kan het zeer warm zijn maar 's-nachts koelt het flink af. Hierdoor krijgen de wijnen een enorme smaakintensiteit. De plukploegen gaan heel vroeg in de ochtend van start met de oogst zodat de druiven niet te warm binnenkomen en zo alle frisheid behouden. Ze worden direct geperst en ondergaan een gisting op lage temperatuur, ook weer om niets aan frisheid te verliezen. Het resultaat: een frisfruitige wijn met een tikje vettigheid. Waarom niet eens met asperges combineren? Op de foto: het kapelletje in de wijngaard van Château Pigoudet
    € 9,75

    2008 Vin de Pays des Coteaux de l'Ardèche

    Terre d'Eglantier - Viognier

    Verleidelijke wijn uit de Ardèche van 100% Viognier. De wijn heeft een lichte houtrijping gehad en heeft daardoor zachte vanilletonen in de geur. Lichtkruidig volfruitig van smaak met zachte zuren.
    druiven: Viognier gerechten: zalm momenten: Het is voorjaar! smaak: vol & rond Prijscategorie: tot € 10,-
    € 9,75

    2008 Vin de Pays d'Oc

    Domaine Saint Jean de l'Arbousier, Mourvèdre

    De mourvèdredruif is dé druif van de Bandolstreek in de Provence. Jean-Luc en Cathérine Viguier hebben er hun 'petit-Bandol' van gemaakt. Een wijn met veel concentratie, zachte tannines maar ook bomvol fruit en met een verleidelijk lange afdronk. Een aanrader.
    € 9,90

    2008 Limoux

    Domaine de Cassagnau - Les Sarments d'Hippocrate

    Eind januari liepen we tegen Jacques Abet aan. Van beroep? 'Médicin-Vigneron' staat er op zijn kaartje. Hij werkt door de week als internist en in z'n vrij tijd heeft hij een kleine wijngaard in Limoux. We stonden versteld van de prijs-kwaliteit verhouding van z'n wijnen en aarzelden geen moment om een partij rood én wit naar Nederland te halen. Deze witte Limoux is vol en lekker vettig van smaak door de rijping in eikenhouten vaten. De wijn heeft daarnaast voldoende zuren en heeft daardoor een prettige frisheid. Domaine de Cassagnau wordt vermeld in Bettane & Dessauve's 'Le Grand Guide des Vins de Franc 2009.
    druiven: Chardonnay gerechten: kip momenten: Beste vriend op bezoek Prijscategorie: tot € 10,-
    € 9,90

    2008 Limoux

    Domaine de Cassagnau

    Limoux staat vooral bekend om z'n witte, houtgelagerd wijnen. 'Médicin-Vigneron' Jacques Abet maakt echter ook een heerlijke rode wijn. De wijn is soepel met zachte tannines en prettige kruidigheid. Een prima combinatie met lamsvlees.
    druiven: Grenache, Merlot, Syrah gerechten: lamsvlees smaak: vol & rond Prijscategorie: tot € 10,-
    € 10,95

    2008 Monferrato

    (Nieuw) Pico Maccario, Estrosa

    Heel aparte wijn met een ongewone druivencombinatie: Chardonnay, Sauvignon en Favorita. Dat Chardonnay en Sauvignon worden geassembleerd is al (met name in Frankrijk...) ongewoon. De Favoritadruif zal voor velen ook onbekend zijn: het is een lokale druivensoort uit Piemonte en als je hem al ergens mee kan vergelijken is het de Rolle/Vermentino die je al tegenkomt in de Provence (Rolle) en steeds vaker in de Languedoc (Vermentino).

    De Sauvignon en de Favorita zorgen voor de frisse elementen in de wijn en de Chardonnay voor een prettige vettigheid. Tezamen hebben ze spannende wijn voortgebracht.
    druiven: Chardonnay, Favorita, Sauvignon gerechten: (wit)visgerechten momenten: Baas op bezoek smaak: verfijnd & complex Prijscategorie: tot € 15,-
    € 14,75

    2008 Bandol

    Domaine de l'Hermitage, rosé

    Voor de liefhebber van een stevige rosé is deze Bandol zeer geschikt. Licht van kleur maar vol van smaak en gemaakt van voornamelijk Mourvèdredruiven.
    druiven: Grenache, Mourvèdre gerechten: (wit)visgerechten, mediterrane keuken momenten: Baas op bezoek Prijscategorie: tot € 20,-
    € 15,75

    2008 Veneto

    Ripasso 'Monterè' Ca’de’Rocchi

    Decanter: 16/20. Ripasso wordt via een speciaal procedé gemaakt: Nadat er een 'gewone' Valpolicella gemaakt is, worden de schilletjes van de Amarone toegevoegd (zie onder). De tannines van de Amarone vermengen zich met het fruitige karakter van de Valpocilla en dat geeft een verrassend resultaat. Aanrader!
    druiven: Corvina, Molinara, Rondinella gerechten: mediterrane keuken momenten: Beste vriend op bezoek smaak: vol & rond Prijscategorie: tot € 20,-
    € 16,75

    2008 Coteaux du Languedoc. Château de l'Engarran (kaart)

    Magnum Château de l'Engarran rosé

    De 'Dames de l'Engarran' doen weer eens gek en hebben hun heerlijke rosé nu ook op magnum gebotteld (1,5 liter rosépret!). Gemaakt van twee Zuid-Franse druivensoorten Cinsault & Grenache. Fruitig, vol en prima geschikt om aan tafel gedronken te worden. Houdbaar tot minimaal 2011. Guide Hachette 2010: hoogste score: 3 sterren, ***!
    druiven: Cinsault, Grenache gerechten: lamsvlees, mediterrane keuken momenten: Beste vriend op bezoek smaak: vol & rond Prijscategorie: tot € 20,-
    Constance & Diane